18.1.11

Kas talendile on kodu?

Laupäeval ilmus ajalehes «Meie Maa» n-ö teemakülg, mis suures osas oli minu kirjutis «Kas talendile on kodu?».Lugu illustreeris ülapoololev Erkki Evestuse karikatuur.

Taustaks: Velikije Luki «Agul»

2 comments:

Rents said...

Väide, et koju tulevad need, kes võõrsil hakkama ei saa (saan aru, et see pole sinu enda seisukoht, vaid sa lihtsalt vahendad levinud arvamust), on minu jaoks eriti kummaline - olen sellega korduvalt kokku puutunud, kuid ei suuda seda siiski mõista. Meile korrutatakse ülikoolis pidevalt, et selleks, et kuskile jõuda, peaksime me käima välismaal kogemusi omandamas, kui seal tervet õppeastet teha ei taha, siis võiks vähemalt vahetusõpilaseks minna või paar aastat mõnes teises riigis oma erialal töötada (ja meil on väga häid õppejõude, kes on mitmeid aastaid välisülikoolides töötanud) - ja kui siis inimene oma kogemustega tagasi tuleb, leiab mõni töll, et ju ta ikka selle pärast tagasi tuli, et mujal hakkama ei saanud. Asi ei ole ju alati ainult rahanumbrites, paljud lähevad tõesti kogemusi saama.

Ulmeguru said...

Ilmselt peamine põhjus on (teinekord ka alateadlik) rahulolematus endaga, et näe tema läks ja mina ei läinud ning siis tekibki kadedus ja tigedus jne.