6.9.11

Halogeenlambid

Noniii, Facebookis jauramisest on kasu kah... šeerisin seal paari päeva eest lehelugu «Anto Raukas: hõõglampide kaotamine on demokraatlike põhimõtete vastane»... ja olen endiselt päri pealkirjas öeldud mõttega...


Kogu sellest jauramisest minu ja ka teiste jagajate seintel koorus aga välja huvitav info, et hõõglampide kõige täpsem analoog oleks halogeenlambid... ostsin täna ühe prooviks... on küll hea ja valgus on kah meeldivalt ere... sobib raamatulugemiseks küll...

Võiks ju öelda, et ise loll. Võiks... ja ma tean nii mitutki, kes seda ilmselt ka ütlevad, aga no ei jõua inimene olla igal alal spetsialist ning kõiki asju peensusteni teada.

Pealegi, kui ma läksin poodi (konkreetselt provintsipealinna K-Rauta), siis terendas mulle riiulitest vastu säästupirnide uputus ning näpuotsaga oli ka väiksema võimsusega hõõglampe. Kui ma lõpuks esimesed halogeenlambid leidsin, siis sattusid need olema n-ö kahvelotsikuga. Lõpuks ma siiski leidsin hõõglambi sokliga halogeenid – ega neid palju seal polnud ja leidsin ma seetõttu, et teadsin, mida otsin.

Kui nüüd mõelda, et ilmselt on minusuguseid lambinduse tumedaid junne veel küll ja küll ning mõelda ka sellele, et kogu jutt käib vaid teemal, et hõõglambid on keelatud ja nende asemele tulevad säästupirnid. Isegi sama poe kassapidaja väitis, et varsti jäävad ainult säästupirnid..?

Et mis siis koge selle eelneva jutu mõte on? Keegi ahv midagi keelab ja käseb, keegi midagi seletab kah, aga kogu seletus käib n-ö ainult ühte auku. Arukam oleks ju hõõglampide taganutjatele (loe: minusugusetele) seletada viisakalt, et on olemas halogeenlambid, mis sobivad täpselt hõõglambi asemele ja on isegi paremad.

Selles küsimuses võtsid igatahes punktivõidu mu Facebooki sõbralistis olevad tehnopeded, kes on omal käel võimalikke lahendusi uurinud ja katsetanud ning kel polnud kahju ka omi kogemusi jagada. Riik ja tema käsilased esinesid taas vaid kurjade keelajate ja ignorantlike käskijatena. Nagu tavaliselt...

Taustaks: Sõpruse puiestee «Põgenenud müügimees»

3 comments:

ÖöHulkur said...

Mul jäävä' noo' "säästupirni'" ülepää vahele. Emä joba pruuvse paari suht kirve innaga säänest, sai aint ilge päävalu ja lambi pidäsivä vähä vasta ka.
Halogeeni' omma täitsa ookoo, mul nüit joba nats aiga laelambin' olnu' ja täitsa rahul. Kuulu perrä kestävä' ka kavvemb ku õõglambi'.
Kastitäüs õõgpirne om viil varuss, esiki paar nõuka-aigset täitsa tüükõrran olleman.

Eks edespäidi näe, kas naka pruukma ka LEDe, taskulambin ja rattalaternan joba noo' sehen ja või' rahul olla.

Duhh said...

Tänud vihjamast
träkkbäkk

e said...

Ei ole just vaimustuses halogeenidest.
Leidsin küll oma 100W lambipirni asemel 105W halogeeni (peaks olema nii hele, nagu 140W tavapirn). Võib olla pisut heledam oli tõesti, samas hind oli 10x vist kõrgem (kas polnud mitte 4EUR). Läbi põles umbes aastaga - sama kaua pidasid ka hõõglambid vastu, mõned isegi kauem.
Ja lisaks see elektrisääst... mul mahub põrandalambi sisse ainult üks pirn ja minu teadmised elektrist ütlevad küll, et elektrikulu peaks sama olema, kui ma keeran sisse 100W halogeeni või 100W hõõglambi.